AS1370-ATDT-28
ams-OSRAM USA INC.
型号:
AS1370-ATDT-28
封装:
8-MLPD (3x3)
描述:
IC REG LINEAR 2.8V 200MA 8MLPD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 8 µA
Output Type Fixed
PSRR 50dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) 50V
Number of Regulators 1
Current - Output 200mA
Current - Supply (Max) 3.7 µA
Output Configuration Positive
Voltage - Output (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 8-MLPD (3x3)
Series -
Control Features Enable, Shutdown
Package / Case 8-WDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Mfr ams-OSRAM USA INC.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.8V
Voltage Dropout (Max) 0.55V @ 200mA (Typ)