首页 / 晶体 / AS16000001
minImg
AS16000001
TXC CORPORATION
型号:
AS16000001
描述:
CRYSTAL 16.0000MHZ 12PF TH
用户指南
Load Capacitance 12pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm)
Frequency Stability ±50ppm
Size / Dimension 0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Series AS
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49/US
Mfr TXC CORPORATION
Operating Mode Fundamental
Frequency 16 MHz