首页 / 固定电感器 / ASCH0016080827NJ00
minImg
ASCH0016080827NJ00
Chilisin Electronics
型号:
ASCH0016080827NJ00
封装:
0603
描述:
INDUCTOR RF
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 12 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 500 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 450mOhm Max
Series ASCH
Inductance 27 nH
Type Multilayer
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.9GHz