ASMAJ75A-HF
Comchip Technology
型号:
ASMAJ75A-HF
封装:
DO-214AC (SMA)
描述:
DIODE TVS 75V 400W SMA UNI-DIR A
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.3A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 83.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 121V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 75V