ASMBJ51A-HF
Comchip Technology
型号:
ASMBJ51A-HF
封装:
SMB/DO-214AA
描述:
DIODE TVS 51V 600W SMB UNI-DIR A
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7.3A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 56.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package SMB/DO-214AA
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 82.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 51V