ASMCJ200CA-HF
Comchip Technology
型号:
ASMCJ200CA-HF
封装:
DO-214AB (SMC)
描述:
DIODE TVS 200V 1500W SMC BI-DIR
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.6A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 224V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 324V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 200V