PUI Audio, Inc.
型号:
AST-03008MR-R
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
SPEAKER 8OHM 150MW TOP PORT 72DB
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.8595
$2.8595
10
$2.37215
$23.7215
25
$2.18994
$54.7485
50
$2.0577
$102.885
100
$1.9304
$193.04
450
$1.653826
$744.2217
950
$1.6357
$1553.915
请发送询价,我们将立即回复。

| Frequency Range | 500 Hz ~ 20 kHz |
| Shape | Round |
| Ingress Protection | - |
| Height - Seated (Max) | 0.492" (12.50mm) |
| Termination | PC Pins |
| Size / Dimension | 1.175" Dia (29.85mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Material - Magnet | Nd-Fe-B |
| Series | AST |
| Type | General Purpose |
| Power - Rated | 150 mW |
| Technology | Magnetic |
| Power - Max | 200 mW |
| Frequency - Self Resonant | 1400Hz |
| Mfr | PUI Audio, Inc. |
| Material - Cone | Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Efficiency - Type | Sound Pressure Level (SPL) |
| Port Location | Top |
| Package | Tray |
| Impedance | 8 Ohms |
| Efficiency - dBA | 72.00 |
| Efficiency - Testing | 100mW/500mm |