PUI Audio, Inc.
型号:
AT-40
品牌:
封装:
-
批次:
-
数据手册:
-
描述:
SPEAKER 100OHM 150MW TOP PT 73DB
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Frequency Range | 500 Hz ~ 20 kHz |
| Shape | Round |
| Ingress Protection | - |
| Height - Seated (Max) | 0.492" (12.50mm) |
| Termination | PC Pins |
| Size / Dimension | 1.175" Dia (29.85mm) |
| Product Status | Obsolete |
| Ratings | - |
| Material - Magnet | Nd-Fe-B |
| Series | AT |
| Type | General Purpose |
| Power - Rated | 150 mW |
| Technology | Magnetic |
| Power - Max | 200 mW |
| Frequency - Self Resonant | 1000Hz |
| Mfr | PUI Audio, Inc. |
| Material - Cone | Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Efficiency - Type | Sound Pressure Level (SPL) |
| Port Location | Top |
| Package | Tray |
| Impedance | 100 Ohms |
| Efficiency - dBA | 73.00 |
| Efficiency - Testing | 100mW/500mm |