AT0603CRD07160KL
YAGEO
型号:
AT0603CRD07160KL
描述:
RES SMD 160KOHM 0.25% 1/10W 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.25%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 160 kOhms
Series AT
Power (Watts) 0.1W, 1/10W