AT13-2P-BM04
Amphenol Sine Systems Corp
型号:
AT13-2P-BM04
描述:
CONN HEADER R/A 2POS
库存 : 60
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Insulation Height 1.079" (27.40mm)
Ingress Protection IP67
Voltage Rating 250V
Current Rating (Amps) 13A
Contact Finish Thickness - Mating -
Contact Type Male Pin
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Connector Type Receptacle
Mfr Amphenol Sine Systems Corp
Contact Material Copper Alloy
Style Board to Cable/Wire
Features Board Guide, Mating Flange, Mounting Flange, Potting Wall
Pitch - Mating -
Contact Length - Mating -
Contact Finish - Mating Tin
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 1
Applications Automotive, Industrial
Number of Positions 2
Termination Solder
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Fastening Type Latch Holder
Insulation Material Thermoplastic
Contact Finish Thickness - Post -
Series BoardLock™ AT
Contact Shape Circular
Row Spacing - Mating -
Insulation Color Gray
Contact Finish - Post Tin
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post 0.122" (3.10mm)