首页 / 存储器 / AT24C02-10PC-2.7
minImg
AT24C02-10PC-2.7
Microchip Technology
型号:
AT24C02-10PC-2.7
封装:
8-PDIP
描述:
IC EEPROM 2KBIT I2C 400KHZ 8DIP
用户指南
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Clock Frequency 400 kHz
Memory Interface I²C
Memory Organization 256 x 8
Mounting Type Through Hole
Memory Type Non-Volatile
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 8-PDIP
Series -
Access Time 900 ns
Write Cycle Time - Word, Page 5ms
Package / Case 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Memory Size 2Kbit
Technology EEPROM
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V