首页 / 存储器 / AT24C04-10PC-2.5
minImg
AT24C04-10PC-2.5
Microchip Technology
型号:
AT24C04-10PC-2.5
封装:
8-PDIP
描述:
IC EEPROM 4KBIT I2C 400KHZ 8DIP
用户指南
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Clock Frequency 400 kHz
Memory Interface I²C
Memory Organization 512 x 8
Mounting Type Through Hole
Memory Type Non-Volatile
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 8-PDIP
Series -
Access Time 900 ns
Write Cycle Time - Word, Page 5ms
Package / Case 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Memory Size 4Kbit
Technology EEPROM
Voltage - Supply 2.5V ~ 5.5V