首页 / 存储器 / AT25160AN-10SI-2.7-T
minImg
AT25160AN-10SI-2.7-T
Microchip Technology
型号:
AT25160AN-10SI-2.7-T
封装:
8-SOIC
描述:
IC EEPROM 16KBIT SPI 20MHZ 8SOIC
用户指南
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Clock Frequency 20 MHz
Memory Interface SPI
Memory Organization 2K x 8
Mounting Type Surface Mount
Memory Type Non-Volatile
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 8-SOIC
Series -
Write Cycle Time - Word, Page 5ms
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Memory Size 16Kbit
Technology EEPROM
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V