首页 / 存储器 / AT25256T2-10TC-2.7
minImg
AT25256T2-10TC-2.7
Microchip Technology
型号:
AT25256T2-10TC-2.7
封装:
20-TSSOP
用户指南
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Clock Frequency 3 MHz
Memory Interface SPI
Memory Organization 32K x 8
Mounting Type Surface Mount
Memory Type Non-Volatile
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 20-TSSOP
Series -
Write Cycle Time - Word, Page 5ms
Package / Case 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Memory Size 256Kbit
Technology EEPROM
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V