首页 / 存储器 / AT25HP256-10PI-2.7
minImg
AT25HP256-10PI-2.7
Microchip Technology
型号:
AT25HP256-10PI-2.7
封装:
8-PDIP
描述:
IC EEPROM 256KBIT SPI 10MHZ 8DIP
用户指南
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Clock Frequency 10 MHz
Memory Interface SPI
Memory Organization 32K x 8
Mounting Type Through Hole
Memory Type Non-Volatile
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 8-PDIP
Series -
Write Cycle Time - Word, Page 10ms
Package / Case 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Memory Size 256Kbit
Technology EEPROM
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V