首页 / 存储器 / AT27BV020-90VI
minImg
AT27BV020-90VI
Microchip Technology
型号:
AT27BV020-90VI
封装:
32-VSOP
描述:
IC EPROM 2MBIT PARALLEL 32VSOP
用户指南
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TC)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 256K x 8
Mounting Type Surface Mount
Memory Type Non-Volatile
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 32-VSOP
Series -
Access Time 90 ns
Write Cycle Time - Word, Page -
Package / Case 32-TFSOP (0.488", 12.40mm Width)
Memory Size 2Mbit
Technology EPROM - OTP
Voltage - Supply 2.7V ~ 3.6V, 4.5V ~ 5.5V