首页 / 存储器 / AT27C512R-45RI
minImg
AT27C512R-45RI
Microchip Technology
型号:
AT27C512R-45RI
封装:
28-SOIC
描述:
IC EPROM 512KBIT PARALLEL 28SOIC
用户指南
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TC)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 64K x 8
Mounting Type Surface Mount
Memory Type Non-Volatile
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 28-SOIC
Series -
Access Time 45 ns
Write Cycle Time - Word, Page -
Package / Case 28-SOIC (0.342", 8.69mm Width)
Memory Size 512Kbit
Technology EPROM - OTP
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V