首页 / 存储器 / AT45D041A-RI
minImg
AT45D041A-RI
Microchip Technology
型号:
AT45D041A-RI
封装:
28-SOIC
描述:
IC FLASH 4MBIT SPI 15MHZ 28SOIC
用户指南
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TC)
Clock Frequency 15 MHz
Memory Interface SPI
Memory Organization 264 Bytes x 2048 pages
Mounting Type Surface Mount
Memory Type Non-Volatile
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 28-SOIC
Series -
Write Cycle Time - Word, Page 14ms
Package / Case 28-SOIC (0.342", 8.69mm Width)
Memory Size 4Mbit
Technology FLASH
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V