Microchip Technology
型号:
AT80C51RD2-SLRUM
封装:
44-PLCC (16.6x16.6)
批次:
-
描述:
IC MCU 8BIT ROMLESS 44PLCC
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$4.2465
$4.2465
25
$4.0033
$100.0825
请发送询价,我们将立即回复。

| Core Processor | 80C51 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Speed | 40MHz |
| Program Memory Type | ROMless |
| RAM Size | 1K x 8 |
| Number of I/O | 32 |
| Peripherals | POR, PWM, WDT |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Oscillator Type | Internal |
| Supplier Device Package | 44-PLCC (16.6x16.6) |
| EEPROM Size | - |
| Series | 80C |
| Package / Case | 44-LCC (J-Lead) |
| Core Size | 8-Bit |
| Mfr | Microchip Technology |
| Connectivity | UART/USART |
| Program Memory Size | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Data Converters | - |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.7V ~ 5.5V |
| Base Product Number | AT80C51 |