AT89C51-24AI
Microchip Technology
型号:
AT89C51-24AI
封装:
44-TQFP (10x10)
描述:
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 44TQFP
用户指南
Core Processor 8051
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Speed 24MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 128 x 8
Number of I/O 32
Peripherals -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 44-TQFP (10x10)
EEPROM Size -
Series 89C
Package / Case 44-TQFP
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity UART/USART
Program Memory Size 4KB (4K x 8)
Package Tray
Data Converters -
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4V ~ 6V