AT89S52-24AC
Microchip Technology
型号:
AT89S52-24AC
封装:
44-TQFP (10x10)
描述:
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44TQFP
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Speed 24MHz
Number of I/O 32
Peripherals WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 44-TQFP (10x10)
EEPROM Size -
Series 89S
Package / Case 44-TQFP
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity UART/USART
Program Memory Size 8KB (8K x 8)
Package Tray
Data Converters -
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4V ~ 5.5V