ATB476M035
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
型号:
ATB476M035
描述:
CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD
库存 : 31970
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.280" W (6.60mm x 7.10mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 196 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.95Ohm @ 120Hz
Series ATB
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 280 mA @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 47 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 520 mOhms