ATMEGA32-16AI
Microchip Technology
型号:
ATMEGA32-16AI
封装:
44-TQFP (10x10)
描述:
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44TQFP
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 16MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 2K x 8
Number of I/O 32
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 44-TQFP (10x10)
EEPROM Size 1K x 8
Series AVR® ATmega
Package / Case 44-TQFP
Connectivity I²C, SPI, UART/USART
Program Memory Size 32KB (16K x 16)
Package Tray
Data Converters A/D 8x10b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4.5V ~ 5.5V