ATTINY12V-1SU
Microchip Technology
型号:
ATTINY12V-1SU
封装:
8-SOIC
描述:
IC MCU 8BIT 1KB FLASH 8SOIC
用户指南
Core Processor AVR
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 1.2MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size -
Number of I/O 6
Peripherals POR, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 8-SOIC
EEPROM Size 64 x 8
Series AVR® ATtiny
Package / Case 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity -
Program Memory Size 1KB (512 x 16)
Package Tube
Data Converters -
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 5.5V