Microchip Technology
型号:
ATTINY841-SSUR
封装:
14-SOIC
批次:
-
描述:
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 14SOIC
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.368
$1.368
25
$1.25704
$31.426
100
$1.1571
$115.71
请发送询价,我们将立即回复。

| Core Processor | AVR |
| DigiKey Programmable | Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Speed | 16MHz |
| Program Memory Type | FLASH |
| RAM Size | 512 x 8 |
| Number of I/O | 12 |
| Peripherals | PWM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Oscillator Type | Internal |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| EEPROM Size | 512 x 8 |
| Series | AVR® ATtiny |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Core Size | 8-Bit |
| Mfr | Microchip Technology |
| Connectivity | I²C, SPI, UART/USART |
| Program Memory Size | 8KB (8K x 8) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Data Converters | A/D 12x10b |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.7V ~ 5.5V |
| Base Product Number | ATTINY841 |