首页 / 微控制器 / ATTINY85-20SFR
minImg
ATTINY85-20SFR
Microchip Technology
型号:
ATTINY85-20SFR
封装:
8-SOIC
描述:
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 8SOIC
用户指南
Core Processor AVR
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 20MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 512 x 8
Number of I/O 6
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 8-SOIC
EEPROM Size 512 x 8
Series AVR® ATtiny, Functional Safety (FuSa)
Package / Case 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity USI
Program Memory Size 8KB (4K x 16)
Package Tape & Reel (TR)
Data Converters A/D 4x10b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.7V ~ 5.5V