首页 / TVS 二极管 / ATV66SM8T30A-HF
minImg
ATV66SM8T30A-HF
Comchip Technology
型号:
ATV66SM8T30A-HF
封装:
DO-218AB
描述:
AUTOMOTIVE DIODE TVS 30VWM 26VC
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 136A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 6600W (6.6kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-218AB
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Package / Case DO-218AB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V