首页 / 微控制器 / ATXMEGA16D4-AN
minImg
ATXMEGA16D4-AN
Microchip Technology
型号:
ATXMEGA16D4-AN
封装:
44-TQFP (10x10)
描述:
IC MCU 8/16BIT 16KB FLASH 44TQFP
用户指南
Core Processor AVR
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Speed 32MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 2K x 8
Number of I/O 34
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 44-TQFP (10x10)
EEPROM Size 1K x 8
Series AVR® XMEGA® D4
Package / Case 44-TQFP
Core Size 8/16-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, IrDA, SPI, UART/USART
Program Memory Size 16KB (8K x 16)
Package Tray
Data Converters A/D 12x12b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.6V ~ 3.6V