AU01YC331KAG2A
KYOCERA AVX
型号:
AU01YC331KAG2A
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP CER 330PF 16V X7R 0201
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Obsolete
Ratings -
Series AU
Thickness (Max) -
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 330 pF