首页 / 单 IGBT / AUIRGP35B60PD-E
minImg
AUIRGP35B60PD-E
Infineon Technologies
型号:
AUIRGP35B60PD-E
封装:
TO-247AD
描述:
IGBT 600V 60A 308W TO247AD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Input Type Standard
Test Condition 390V, 22A, 3.3Ohm, 15V
Reverse Recovery Time (trr) 42 ns
Switching Energy 220µJ (on), 215µJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 60 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Td (on/off) @ 25°C 26ns/110ns
Supplier Device Package TO-247AD
Current - Collector Pulsed (Icm) 120 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.55V @ 15V, 35A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 55 nC
Power - Max 308 W