首页 / 晶体 / AV-13.5531MFQQ-T
minImg
AV-13.5531MFQQ-T
TXC CORPORATION
型号:
AV-13.5531MFQQ-T
描述:
CRYSTAL 13.5531MHZ 10PF SMD
用户指南
Load Capacitance 10pF
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Frequency Tolerance ±15ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability ±30ppm
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) 120 Ohms
Series AV
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr TXC CORPORATION
Operating Mode Fundamental
Frequency 13.5531 MHz