TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
型号:
AV2511E612Q04
封装:
-
批次:
-
描述:
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 250V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$20.5485
$20.5485
10
$18.65895
$186.5895
25
$17.82048
$445.512
50
$16.87694
$843.847
100
$16.24804
$1624.804
250
$15.199772
$3799.943
500
$12.973542
$6486.771
请发送询价,我们将立即回复。

| Illumination Type, Color | LED, Green |
| Operating Temperature | -20°C ~ 55°C |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Round, Button, Flush |
| Current Rating (Amps) | 3A (AC) |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 25.20mm Dia |
| Circuit | SPDT |
| Mechanical Life | 500,000 Cycles |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | 12 VDC |
| Series | AV25 |
| Type | Anti-Vandal, Illuminated |
| Switch Function | On-On |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Mfr | TE Connectivity ALCOSWITCH Switches |
| Features | - |
| Package | Box |
| Color - Actuator/Cap | Silver |
| Base Product Number | AV2511 |