首页 / 按钮开关 / AV2511EA12T5Q04
minImg
AV2511EA12T5Q04
TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
型号:
AV2511EA12T5Q04
描述:
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 250V
库存 : 56
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Illumination Type, Color LED, Green/Red
Operating Temperature -20°C ~ 55°C
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Actuator Marking No Marking
Termination Style Wire Leads
Actuator Type Round, Button, Flush
Current Rating (Amps) 3A (AC)
Panel Cutout Dimensions Circular - 25.20mm Dia
Circuit SPDT
Mechanical Life 500,000 Cycles
Mounting Type Panel Mount, Front
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 12 VDC
Series AV25
Type Anti-Vandal, Illuminated
Switch Function On-On
Electrical Life 50,000 Cycles
Voltage Rating - AC 250 V