AVE106M35C12B-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
AVE106M35C12B-F
描述:
CAP ALUM 10UF 20% 35V SMD
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Surface Mount Land Size 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 34 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 19.89Ohm @ 120Hz
Series AVE
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 47.6 mA @ 10 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 10 µF