AVEK106M50D16T-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
AVEK106M50D16T-F
描述:
CAP ALUM 10UF 20% 50V SMD
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Surface Mount Land Size 0.248" L x 0.248" W (6.30mm x 6.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 30 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 23.2Ohm @ 120Hz
Series AVEK
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 45 mA @ 10 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 10 µF