AVEZ336M06C12T-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
AVEZ336M06C12T-F
描述:
CAP ALUM 33UF 20% 6.3V SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Surface Mount Land Size 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 88 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series AVEZ
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 110 mA @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 33 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 1.5 Ohms