AVGA227M10X16T-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
AVGA227M10X16T-F
描述:
CAP ALUM 220UF 20% 10V SMD
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 120 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.64Ohm @ 120Hz
Series AVGA
Package / Case Radial, Can - SMD
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 220 µF