首页 / 直流转换器 / AVO100-48S2V5-6L
minImg
AVO100-48S2V5-6L
Artesyn Embedded Power
型号:
AVO100-48S2V5-6L
描述:
DC DC CONVERTER 2.5V 100W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 2.25 kV
Voltage - Output 1 2.5V
Size / Dimension 2.28" L x 0.90" W x 0.38" H (57.9mm x 22.9mm x 9.6mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 35A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series AVO100 (100W)
Power (Watts) 100 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module, 1/8 Brick
Efficiency 90.8%