AVS474M50B12T-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
AVS474M50B12T-F
描述:
CAP ALUM 0.47UF 20% 50V SMD
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Automotive, Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) 0.213" (5.40mm)
Surface Mount Land Size 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 5 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings AEC-Q200
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 424Ohm @ 120Hz
Series AVS
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 8.5 mA @ 10 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.47 µF