AW-08-03-G-D-205-100-A
Samtec Inc.
型号:
AW-08-03-G-D-205-100-A
品牌:
Samtec Inc.
描述:
0.80 MM FLEX STACK SMT MICRO BOA
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 16
Color Black, Natural
Length - Post (Mating) 0.100" (2.540mm)
Row Spacing 0.047" (1.20mm)
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin -
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, AW
Pitch 0.031" (0.80mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.205" (5.200mm)