首页 / 固定电感器 / AWCM001106052N7C00
minImg
AWCM001106052N7C00
Chilisin Electronics
型号:
AWCM001106052N7C00
封装:
0402
描述:
INDUCTOR RF
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 20 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.2nH
Current Rating (Amps) 850 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.041" L x 0.024" W (1.05mm x 0.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 50mOhm Max
Series AWCM
Inductance 2.7 nH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 15GHz