首页 / 固定电感器 / AWCS0012070712NK00
minImg
AWCS0012070712NK00
Chilisin Electronics
型号:
AWCS0012070712NK00
封装:
0402
描述:
INDUCTOR RF
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 24 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.026" (0.66mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 640 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.047" L x 0.025" W (1.19mm x 0.64mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 120mOhm Max
Series AWCS
Inductance 12 nH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 3.6GHz