首页 / 固定电感器 / AWCS00161008R10H00
minImg
AWCS00161008R10H00
Chilisin Electronics
型号:
AWCS00161008R10H00
封装:
0603
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 150 MHz
Q @ Freq 34 @ 150MHz
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 400 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.040" W (1.60mm x 1.02mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 580mOhm Max
Series AWCS
Inductance 100 nH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.4GHz