首页 / 固定电感器 / AWCS002317152N7J00
minImg
AWCS002317152N7J00
Chilisin Electronics
型号:
AWCS002317152N7J00
封装:
0805
描述:
INDUCTOR RF
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 50 @ 1.5GHz
Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 800 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.093" L x 0.068" W (2.35mm x 1.73mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
DC Resistance (DCR) 60mOhm Max
Series AWCS
Inductance 2.7 nH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 7.9GHz