AWG28-14/G/300
Assmann WSW Components
型号:
AWG28-14/G/300
描述:
CBL RIBN 14COND 0.05 GRAY 5'
库存 : 3
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -10°C ~ 105°C
Cable Type Flat Cable
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Shielding Unshielded
Product Status Active
Wire Gauge 28 AWG
Ratings UL Style 2651
Ribbon Thickness 0.035" (0.89mm)
Series AWG
First Conductor Mark Red
Length 5.0' (1.52m)
Ribbon Width 0.700" (17.78mm)
Voltage 300 V
Mfr Assmann WSW Components
Pitch 0.050" (1.27mm)
Conductor Strand 7 Strands / 36 AWG
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color Gray
Package Bulk
Insulation Resistance 100MOhms