AWG28-34/G/300
Assmann WSW Components
型号:
AWG28-34/G/300
描述:
CBL RIBN 34COND 0.05 GRAY 50'
用户指南
Operating Temperature -10°C ~ 105°C
Product Status Active
Wire Gauge 28 AWG
Ratings UL Style 2651
Ribbon Thickness 0.035" (0.89mm)
Series AWG
First Conductor Mark Red
Length 50.0' (15.24m)
Ribbon Width 1.700" (43.18mm)
Voltage 300 V
Mfr Assmann WSW Components
Pitch 0.050" (1.27mm)
Conductor Strand 7 Strands / 36 AWG
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color Gray
Package Bulk
Insulation Resistance 100MOhms