AWG28-50/G-1/300
Assmann WSW Components
型号:
AWG28-50/G-1/300
描述:
CBL RIBN 50COND 0.039 GRAY 25'
用户指南
Operating Temperature -10°C ~ 105°C
Product Status Active
Wire Gauge 28 AWG
Ratings UL Style 2651
Ribbon Thickness 0.035" (0.89mm)
Series AWG
First Conductor Mark Red
Length 25.0' (7.62m)
Ribbon Width 1.969" (50.01mm)
Voltage 300 V
Mfr Assmann WSW Components
Pitch 0.039" (1.00mm)
Conductor Strand 7 Strands / 36 AWG
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color Gray
Package Bulk
Insulation Resistance 100MOhms