AWG28-9/F/300
Assmann WSW Components
型号:
AWG28-9/F/300
描述:
CBL RIBN 9COND 0.05 MULTI 100'
用户指南
Operating Temperature 105°C
Product Status Active
Wire Gauge 28 AWG
Ratings UL Style 2651
Ribbon Thickness 0.035" (0.89mm)
Series AWG
First Conductor Mark Red
Length 100.0' (30.48m)
Ribbon Width 0.450" (11.43mm)
Voltage 300 V
Mfr Assmann WSW Components
Pitch 0.050" (1.27mm)
Conductor Strand 7 Strands / 36 AWG
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color Multiple
Package Bulk
Insulation Resistance 100MOhms