首页 / 固定电感器 / AWHP001107069N0J00
minImg
AWHP001107069N0J00
Chilisin Electronics
型号:
AWHP001107069N0J00
封装:
0402
描述:
INDUCTOR RF
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 28 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 1.4 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.043" L x 0.028" W (1.10mm x 0.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 90mOhm Max
Series AWHP
Inductance 9 nH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 5GHz