首页 / 固定电感器 / AWVF00404026331T00
minImg
AWVF00404026331T00
Chilisin Electronics
型号:
AWVF00404026331T00
封装:
1616
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 310mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 250 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1616
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 4.6Ohm
Series AWVF
Inductance 330 µH